Píší o mých modelech

2014

Kolekce Jany Minaříkové vyzdvihuje ženskost ovlivněnou mužskou módou

Novinky se vracejí k podzimní přehlídce a píší: Pro ženy, které se nebojí být samy sebou, je určena kolekce Ráno s Tebou návrhářky Jany Minaříkové. Modely pro jaro/léto 2014 představují ležérní a velmi ženský styl, který je zároveň výrazněji ovlivněn mužskými prvky.

Plný text článku najdete zde.

2013

V tvrdém módním byznysu se jí daří.

Velký rozhovor na iDnesu: Už jako malá holčička nalepovala na výkresy s princeznami a vílami kousky látek. Dělala jim šaty. A takové podobné výkresy, i když už profesionální, si prohlížím na pracovním stole u Jany v ateliéru. Právě připravuje podzimní kolekci na příští rok. "Látky se mi vždycky líbily, dalo se na ně sahat, tvarovat je. Bylo jasné, že svůj život zasvětím návrhářství," říká Jana Minaříková.

Celý text najdete tady.

 

Jana Minaříková nás probudí do nové módní sezóny

Dovolím si tvrdit, že kolekce Ráno s tebou nadchla přítomné dámy i pány, a to svou jemností, elegantními střihy v nezvyklých kombinacích a překvapivými možnostmi některých oděvů, které rozehrávají fantazii samotné ženy tím, že se dají obléknout ozdobnými prvky dopředu i dozadu. Návrhářka se inspirovala také elementy pánské módy, kterým ale dala nádech skutečné ženskosti.

Bulvár jen před pár dny nadchnul outfit Victorie Beckham, která se na veřejnosti objevila v šatičkách připomínajících noční košilku. Návrhářka Jana Minaříková však dokázala na stejné inspiraci postavit celou kolekci určenou pro nadcházející jaro a léto.

Plný text recenze naleznete zde.

 

Chce, aby se móda v Česku obrodila

Kdy se rozhodla, že bude navrhovat šaty pod svou vlastní značkou? "Vlastně to byla náhoda. To jsem ještě studovala a dělala do školy potisk látky. Když mi firma, která mi nasvítila síta, řekla cenu, myslela jsem, že spadnu pod stůl. Bylo to hrozně moc! Ale když už to bylo hotové, tak jsem ty látky nechala vyrobit, ušila z nich šaty a vyrazila na prodejní výstavu," líčí sympatická Jana Minaříková. Celostránkový rozhovor v Ekonomu (sken zde) a na iHned.cz.

 

Cesta z města

Do přírody nemusíte nutně vyrazit oblečená jako lesní žena. Módní bloggerka si vybrala modely od návrhářky Jany Minaříkové. A jsou to takové kousky, že budou všichni kanci čubrnět.   Celý článek najdete zde.
Fotil: Michael Kratochvíl  Líčila: Lucie Průžková Modelem stála a oblékala se: Beata Kaňoková z fashionpicanteria.blogspot.com Na oblékání dohlížela návrhářka: Jana Minaříková Zařídila: Lenka Ciznerová

 

 Talentovaná módní návrhářka Jana Minaříková prozrazuje, kde najít kvalitní a zároveň ekologicky šetrné látky, jaký lustr vás zaručeně pobaví i novinky z chystané kolekce.

MÝMI NEOBLÍBENĚJŠÍMI LÁTKAMI jsou v poslední době látka z proteinů a bambusový úplet z Itálie a čistá střižní vlna ze Švýcarska. Jednak to jsou skvělé materiály: vlna nekouše a je jemná, antistatická látka z proteinů obilnin, kukuřice a dalších rostlin je zase v průběhu výroby obohacena o 17 aminokyselin. Úplet vyrobený z bambusového vlákna je úžasně měkký. A krom toho to jsou látky vyráběné v Evropě, takže vím, že jsou vyráběné tak, aby neškodily přírodě, a taky vím, že ten, kdo je vyráběl, dostal férově zaplaceno. Celý text rozhovoru najdete zde.

Poušť jako místo, kde je člověk svobodný a přesto se musí soustředit na to nejdůležitější - takové téma zvolila pro svou letošní kolekci návrhářka Jana Minaříková.

 

Dvoustránkový článek v časopise Ženská zóna, věnovaný aktuální kolekci. Poušť se objevuje v barvách i materiálech, ve tvarech i detailech nové kolekce.

 

Přehlídka u Divokých matek

O kolekci 2013 - Poušť, kterou jsme uváděli v kavárně Divoké matky, vyšly články jak v tištěných časopisech,. tak na řadě módních serverů.

Xantypa v článku v čísle 5/2013 uvádí, že

Co získá případná zákaznice Jany Minaříkové? Dobrý pocit z toho, že nekupuje nic, co bylo navrženo tak, aby nepřežilo jednu sezónu, že upřednostňuje to, co bylo vyrobeno způsobem šetrným k přírodě i k lidem, kteří je šijí. Společenské a environmentální dopady módního průmyslu jsou celosvětově nezanedbatelné. Hledáme-li způsob, jak se postavit bezmyšlenkovitému plýtvání a bezhlavému konzumu, podpora lokálních návrhářů zpracovávajících místní materiály je možná dobrý začátek. Tématem poslední kolekce Jany Minaříkové je poušť. Kdo by ale čekal burnusům podobné hábity, bude zklamán. Poušť se v modelech projevuje spíš v důrazu na kvalitní materiály a v prožitku pocitu samoty jako pozitivního prvku, který dává člověku možnost se nerušeně ponořit do sebe sama. příjemná změna, ne?

 

Moda.cz tvrdí v rozhovoru s Janou, doprovázeném řadou fotografi, že Mladá návrhářka se pořádně opřela do práce a rovnou vytvořila kolekci pro celý rok.

 

Inspirovanikrasou.cz uvádí napříkald, že Kolekce obsahuje špičkově zpracované modely z vysoce kvalitních materiálů. Vyjadřuje svobodu, ležérnost a důraz na kvalitu.

 

NiceMagazine ve svém článku  hodnotí použitou barevnou kombinaci slovy Kombinace bílé, béžové a černé je elegantní a uměřená. Poušť dává barvám řád a nutí nás soustředit se na to podstatné.

 

Server MilujuBoty.cz se soustředí na použité materiály: Jana pracuje s jemným, vzdušným hedvábím, vlnou a viskózou, které kombinuje s moderními materiály jako je modal a vlákna z cereálních proteinů.

 

Ve velkém pětistránkovém článku uvedl časopis náhled kolekce 2013.

Jak doplnit šatník, abyste se cítila dobře, radí návrhářka Jana Minaříková: „Základem každého modelu, který chcete nosit déle než jednu sezónu a ze kterého máte radost pokaždé, když si jej berete na sebe, když se jej dotknete, jsou kvalitní materiály. Pohodlné, ležérní oblečení může být elegantní a ženské, rozhodně to nemusí být jen velké triko nebo svetr, džíny a tenisky. Když bych měla mluvit o barvě, myslím si, že na jaro je ideální béžová. Je možné ji kombinovat s jakoukoli jinou barvou a navíc není okoukaná.“

2012

Ohlédnutí za podzimní kolekcí : Modely přinášejí zákaznicím radost při oblékání a vytvářejí intimní svět osobního luxusu. Celý článek zde.

Elle.cz zve na předvánoční Grace’n’ Glamour hotelu Manradin Oriental. O akci, které se účastníme, píše: K vidění i ke koupi budou jedinečné šperky, dokonalé doplňky a originální oblečení, a to vše z ryze českých dílen. Cílem této události je vytvářet prostor pro pravidelná setkávání známých i vycházejících návrhářských hvězd a přivádět k nim nadšené a stálé obdivovatele jejich tvorby. Grace’n’Glamour nemá ambice být masovou akcí a konkurovat v této oblasti již zavedeným a úspěšným projektům. Jako všechny náročné milovnice módy chceme mít možnost vybírat si nejenom z drahých kolekcí známých módních značek.

2010

Týden píše o nové kolekci:

Designérka Jana Minaříková má na svém kontě už sedm kolekcí, včetně svatební, a chystá osmou. Bojuje přitom proti zarytým konvencím a vytváří šaty, které prý sluší každé ženě. "Snažím se bojovat proti představě, že žena musí zvládat kariéru, domácnost i děti a ještě u toho vypadat skvěle a být dokonalá. Chci, aby si ženy uvědomily, že takové přece nejsou ani modelky z časopisů," vysvětluje mladá návrhářka, jež v minulosti neváhala našít na kabát třeba plyšáky, svou vizi.


Nedávno prohlédnuté

Žádné modely

Menu